SUDAN GELEN SAĞLIK!

Günün yorgunluğunu bir kenara bırakın, İlci Residence Hotel’in Sağlık Kulübü’nde keyfinize bakın… 

Otelimiz bünyesinde konaklayan müşterilerimize özel Kapalı Yüzme Havuzu, Spa, Sauna, Fitness, Türk Hamamı ve Buhar Odası ile özel hizmetler sunuyoruz…

SPA

SPA kelimesi esasen Latincede “Selus Per Aqua” yani “Sudan Gelen Sağlık” veya “Su ile Gelen Sağlık” anlamlarına gelir. Farklı yağlar ve taşlar ile yapılan bir masaj yöntemidir. İhtiyacınız olan bedensel ve ruhsal terapimiz ile siz değerli müşterilerimize Spa hizmetimiz ile sağlıklı imkanlar sunmaktayız.

KAPALI YÜZME HAVUZU

Her mevsim faydalanabileceğiniz, yalnızca konaklayan müşterilerimize özel kullanım alanına sahip, kapalı yüzme havuzumuzla üst kalite hizmet sunuyoruz. Önce sporunuzu yapmak ve sonrasında rahatlamak için harika bir yer olan sağlık kulübümüze, sizleri davet etmekten mutluluk duyarız!

FİTNESS

Fitness ile vücudunuzdaki toksinlerden kurtulabilir, kan basıncınızı düzenleyerek, ruhsal gelişiminize de katkıda bulunabilirsiniz. Konakladığınız süre boyunca güne formda başlayarak, gün boyu enerjinizi korumak veya gün sonunda günün tüm yorgunluğunu üzerinizden atmak isterseniz, Fitness salonumuzdan da faydalanabilirsiniz.

SAUNA

Sauna, içerisinde sıcak ve kuru havanın bulunduğu, sizlerin rahatlıkla uzanıp toksinlerden arınabileceği büyüklükteki ahşaptan yapılmış bir çeşit sıcak hava banyosudur. Sauna ile cilt bakımına destek sağlarken; kaslarınızı güçlendirir, kalori yakımı sağlanır, vücut direncinizi artar, vücudunuzun toksinlerden temizlenir ve uykunuzu düzenli hale getirir.

TÜRK HAMAMI

Türk hamamının en önemli faydalarından birisi de vücuttan atılamayan toksinlerin atılımını sağlamasıdır. Hamam, cildin güzelleşmesine katkı sağladığı gibi, aynı zamanda cildin sağlıklı bir şekilde nemlenmesini ve yumuşamasını da sağlar. Tüm dünyada yaygın olarak bilinen, kültürümüzün değerli geleneği Türk hamamı, pek çok kişinin rahatlamak ve keyifli vakit geçirmek için tercih ettiği oldukça popüler alanlardır.

BUHAR ODASI

Buhar odaları, buharla ısıtılan kapalı alanlardır. Buhar odaları artık sağlıklı yaşamın bir parçası olarak kabul ediliyor. Buhar odası genellikle insanların yorgunluk atmak için kullandıkları mekandır. Buhar odası, spor sonrası, duş sonrası ya da sıcak bir ortamda bulunurken ter yoluyla vücuttan atılamamış zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.  Bununla birlikte kan akışı da hızlanır. Buhar odasında nem oranının yüksekliği sayesinde toksinleri vücuttan uzaklaştırırken sıvı kaybına uğramaz.